close button

ІНТАЛЄВ - ІДЕОЛОГІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО КОНСАЛТИНГУ®

Чи замислювалися Ви над тим, що за останні десять років російський бізнес здійснює шлях розвитку, який на Заході зайняв кілька століть?

Що сучасний підприємець, управлінець діє в умовах крайньої невизначеності і дуже часто змушений "винаходити велосипед"? І при цьому майбутнє його бізнесу буквально кожен день залежить від швидкості його реагування і від його винахідливості. Але, з іншого боку, подібні умови - це унікальний шанс для людей сміливих і вольових, здатних повністю реалізувати себе і повести за собою однодумців. Всі сучасні управлінці сьогодні є не просто творцями і керівниками свого бізнесу, вони закладають основи Нової Економіки 1.

Консалтингові послуги завжди супроводжували бізнесу, на якому етапі його розвитку, і самі зазнавали змін - від традиційного експертного консультування до прямого втручання в управлінські процеси підприємства. Тим не менш, на сьогоднішній момент переважній більшості підприємств Росії і країн СНД, що належать до малого і середнього бізнесу, регулярне консультування в області управління недоступне. Головна причина тут - тривалі терміни проектів і висока ціна послуг. Керівник динамічно розвивається абсолютно справедливо вважає спілкування з консультантами в такому режимі марною тратою часу. Для керівників динамічно розвиваються і ростуть підприємств затребувані конкретні, перевірені управлінські інструменти, вплив яких передбачувано і відомо, а головне, управлінці зможуть їх самостійно застосовувати при веденні бізнесу, в залежності від своїх цілей і поточних умов. Таким чином, цілком логічно поява на пострадянському просторі нового виду консалтингових послуг, які б були доступні підприємствам малого та середнього бізнесу.

Починаючи з 1996 року компанія ІНТАЛЄВ спеціалізується на наданні послуг з управлінського консалтингу підприємствам малого та середнього бізнесу. Після більш сотні виконаних проектів поступово прийшло розуміння того, які саме послуги в сфері управлінського консалтингу затребувані подібними підприємствами і за якою технологією можливе їхнє надання. Поступово наш підхід до надання послуг з управлінського консалтингу став усе більш відрізнятися від прийнятого на ринку і в результаті нашими фахівцями були сформульовані методологічні критерії, що визначають принципово новий вид консалтингу, що одержав назву - технологічний консалтинг 2.

Технологічний консалтинг в управлінні - це вид консалтингових послуг, що надаються власникам і топ-менеджерам підприємств, при якому відбувається передача управлінської технології від консультанта власникові бізнесу і команді управлінців для подальшого самостійного застосування в практиці роботи компанії з метою підвищення її ефективності та керованості.

На сьогоднішній день на російському ринку присутні три основні види консалтингових послуг - експертний ("традиційний") консалтинг, навчальний і процесний. Введене нами поняття технологічного консалтингу включає в себе як елементи навчального, так і елементи процесного консалтингу, при цьому його основне завдання - передати команді управлінців управлінську технологію.

Жоден консультант не зможе розібратися в специфіці бізнесу свого замовника до кінця, тому, дотримуючись його рекомендацій, власники і керівники позбавляють себе найважливішої можливості самостійно приймати ефективні управлінські рішення. На відміну від традиційного (експертного), технологічний консалтинг не відповідає на питання ЩО робити (не дає порад і рекомендацій), а інтерактивно (командна робота консультантів і менеджерів підприємства на чолі з власником) створює і перебудовує ПРОЦЕСИ управління (це елементи процесного консалтингу), при цьому консультування проводиться у формі навчальних тренінгів і мозкових штурмів (а це елементи навчального консалтингу).

Відмінна риса технологічного консалтингу ще й у тому, що результати консалтингового проекту з'являються відразу після його закінчення, а терміни і вартість проекту та його складових етапів фіксовані і заздалегідь відомі. Крім того, за рахунок обов'язкової передачі співробітникам консультованого підприємства Технології проведення даного виду змін (впровадження управлінської технології) створена на підприємстві система буде в майбутньому самостійно підтримуватися і розвиватися її персоналом, таким чином, власник закладає у свій бізнес принципи самонавчання і саморозвивається структури.

Ще одна спільна мета всіх проектів з технологічного консалтингу - об'єднати в єдину команду власників і менеджмент підприємства і направити їх спільні зусилля на активне управління майбутнім свого бізнесу, надати темп розвитку підприємства і при цьому дати конкретний інструмент для реалізації змін. Звідси ще одна відмінна особливість цього виду консалтингових послуг - мінімальні терміни виконання проекту з технологічного консалтингу і фіксовані ціни. Ось деякі відгуки компаній проводили зміни в системі управління з використанням технологічного консалтингу.

Таким чином, якщо при традиційному консалтингу замовник переплачує за можливість розподілу навантаження при виконанні проекту на досить тривалий термін, то при технологічному консалтингу йому доводиться мобілізувати всі свої сили (як розумові, так і фізичні, тому багатьом досить складно кілька днів поспіль брати участь в мозкових штурмах). У цьому зв'язку можна порівняти традиційний консалтинговий проект з їздою на лімузині, де "комфорт і м'якість їзди гарантовані", за кермом буде професійний водій, який нехай не швидко, але доставить Вас до пункту призначення. А аналогія проекту з технологічного консалтингу - водіння спортивного автомобіля, де їзда жорстка і швидка, і Ви самі керуєте автомобілем, а інструктор знаходиться поряд з Вами. Комфортною таку їзду не назвеш, зате до пункту призначення Ви прибудете з максимальною швидкістю і мінімальними витратами, а наступного разу Ви зможете проробити цей шлях уже без інструктора.

Зрозуміло, що за таких умов існує ряд обмежень як на умови проведення етапів проекту з технологічного консалтингу, так і вимоги до технологічного консультанта і компанії - замовнику консалтингових послуг. Розглянемо їх. На кого орієнтований технологічний консалтинг:

При цьому компанії, що є потенційними споживачами послуг технологічного консалтингу, відрізняються психологічними характеристиками і ставленням до роботи своїх власників топ-менеджерів:

Вимоги до компанії, що надає послуги в області технологічного консалтингу:

Вимоги до технології, за якою надає послуги "технологічний консультант":

Результати проекту з технологічного консалтингу:

За прогнозами ідеологів технологічного консалтингу, у найближчі кілька років поява "технологічних консультантів" на ринку РФ зросте (зараз в цій сфері діють всього кілька компаній) і послуги з управлінського консультування будуть доступні для більшості підприємств малого та середнього бізнесу, що послужить додатковим поштовхом для розвитку нової Економіки.

1 "Нова економіка" - цей термін позначає нову стадію розвитку господарської діяльності, де знання та інформація стають основним джерелом доданої вартості. Інша назва - "постіндустріальна інформаційна економіка". Її поява обумовлена ​​періодом інформаційно-технологічного буму, результатом якого стала поява нових технологій і рішень, що призвело до технологічного прориву, в корені змінила принципи і механізми світового виробництва.

2 Строго кажучи, це консалтинг технології управління, так як суть цього виду консалтингу полягає в передачі команді управлінців компаніізаказчіка визначеної управлінської технології. З іншого боку, для надання цього виду послуг необхідна конкретна, строго описана технологія роботи (див. розділ "Вимоги до технології, за якою надає послуги" технологічний консультант"), без дотримання якої неможливо досягти всіх результатів проекту технологічного консалтингу.

Підпишіться та отримайте
свіжі новини і заходи.